fbpx

Finansų Biblija vadovams

Finansų Biblija vadovams

 • Vieta:
  Vilnius
 • Data:
  2019 m. lapkričio 19 d.
 • Dalyvių skaičius:
  iki 16
 • Lektorė:
  Rūta Ūsaitė-Duonielienė
Įmonių vadovams, verslininkams, investuotojams, TOP vadovų komandai, siekiantiems kelti kompetenciją finansų analizės srityje. Taip pat finansininkams ir buhalteriams, norintiems išmokti matyti įmonę „vadovo akimis“, stiprinti finansų analizės įgūdžius, bei suvokti, kokie yra vadovų lūkesčiai apskaitai.
• Gebėsite įžvelgti ir „skaityti“ esminę informaciją apie įmonės būklę jos finansinėse ataskaitose;
• Gebėsite kompetentingai susikalbėti su bankininkais, finansininkais ir buhalteriais;
• Įžvelgsite kaip Jūsų įmonė atrodo „iš šalies“ žvelgiant į ją per finansinių ataskaitų prizmę (investuotojams, klientams, partneriams…);
• Susipažinsite su esminių finansinių rodiklių skaičiavimu (įmonės KPIs formavimui).

 

Rūta Ūsaitė-Duonielienė lektorė, finansininkė, buhalterė turinti daugiau kaip dvidešimties metų patirtį didelėse, vidutinėse ir mažose verslo įmonėse, gamybos, transporto, prekybos, paslaugų sektoriuose, valdant įmonių finansus, siekianti dalintis geriausia valdymo apskaitos praktika.

Mokymų programa:

I. Finansinės ataskaitos.

 • Vartotojai, tikslas, turinys, sudėtis, informatyvumas; Kam apskritai reikalingos finansinės ataskaitos? Įmonės finansinės ataskaitos – tai tarsi įmonės sveikatos pažymėjimas, o vadovas – jis kaip gydytojas, kuris „užmetęs akį“ į tyrimų rezultatus, turi gebėti nustatyti diagnozę ir esant reikalui paskirti strateginį gydymą.
 • Pelno (nuostolių) ataskaita, balansas, nuosavo kapitalo pokyčių ataskaita (praktinės užduotys); Ataskaita apie rezultatus, apie pokytį, apie efektyvumą – kur link juda įmonė? Kokioje verslo fazėje yra įmonė ir kaip tai atsispindi rezultatuose?
 • Balansas (praktinė užduotis); Ataskaita – nuotrauka, atskleidžianti kokio turto ir kiek turi įmonė, taip pat parodanti kas už visa tai sumokėjo.
 • Nuosavo kapitalo pokyčių ataskaita (praktinė užduotis); Ataskaita apie akcininkų kapitalo sudėtį, pokyčius, labai specifinė ataskaita.
 • Pinigų srautų ataskaita – kritinės vietos (praktinė užduotis); Pasak investuotojo V. Bafeto „Pinigų srautų ataskaita yra pati svarbiausia finansinė ataskaita“. Kalbant paprastai – pinigų srautų ataskaita parodo iš kur ir kiek kompanija gavo pinigų ir kaip išleido pinigus tam tikru laikotarpiu.
 • Kaip ir ką skaityti aiškinamajame rašte? Kaip juokauja buhalteriai – aiškinamasis raštas yra ataskaita, kurios niekas niekada neskaito… Tačiau, jei vartotojai žinotų ir mokėtų ją skaityti greitai – ataskaita atskleidžia labai daug svarbios ir įdomios informacijos.
 • Ataskaitų konsolidavimas – kam to reikia ?
 • Dažnai akcininkai savo verslus išskaido į keletą įmonių, steigia dukterines įmones užsienio šalyse, ir paskui pasiklysta skaičiuose… pavyzdys – pelno yra visose įmonėse, o pinigų dividendams nėra nei vienoje. Kodėl taip nutinka – padeda atskleisti ataskaitų konsolidavimas, arba paprastai tariant „pasižiūrėjimas į įmonių grupę taip, tarsi tai būtų viena kišenė.
 • Audito išvados greitasis skaitymas.
 • Tenka girdėti iš vadovų – pas mus buvo auditas, tad dabar ramu jei ateitų mokesčių patikrinimas, deja… mokestinis patikrinimas ir auditas – skirtingos procedūros.

II. Finansiniai rodikliai (praktinė užduotis iš realios įmonės finansinių ataskaitų). Išanalizuosime Jūsų atsineštos įmonės finansinius rodiklius. Dažnai girdžiu vadovus sakant: „aš jaučiu, kad.. „Finansinių rodiklių analizė dažnu atveju „vadovų pajautimus“ patvirtina ir paaiškina priežastis, atsako į neatsakytus klausimus.

 • Dinamikos, pelningumo ir efektyvumo rodikliai; Dinamika – kur link juda įmonė? Kaip vertinti dinamikos ir pelningumo rodiklius verslo šakos, Lietuvos įmonių, Europos kontekste.
 • Turto, kapitalo grąžos rodikliai, apyvartinio kapitalo ir skolų rodikliai; Turto daug – pelno mažai… pardavimai dideli, o pinigų trūksta atsiskaityti su tiekėjais … Grąžos rodikliai, skolų, atsargų konversijos rodikliai – parodo, kaip efektyviai veikloje dirba turtas, kaip efektyviai vyksta atsiskaitymai, kiek pinigų įšaldoma ir kodėl įšaldoma; diskutuosime pagal praktinius įmonių pavyzdžius – kaip kiti sprendžia šias problemas.
 • Mokumo ir likvidumo rodikliai – kokius rodiklius skaičiuoja bankai? Kreipėtės į banką arba rašėte ES projektą, tačiau gavote atsakymą, kad įmonė priskiriama sunkumų patiriančiai… Kaip tinkamai pasiruošti kreditavimuisi ir atitikti ES dotacijų reikalavimus?
 • VMI skaičiuojami įmonių rodikliai, naujausia patikrinimų praktika. Mokesčių administratorius skaičiuoja savus specifinius rodiklius įmonėms vertinti, skirsto įmones į patikimas ir nepatikimas, sužinokite, kaip būtų vertinama Jūsų įmonė.
 • Įmonės vertės nustatymo metodikos. Noriu parduoti savo įmonę, kokią kainą galėčiau gauti už veikiantį verslą? Kas nulems kainą?
 • Apskaitos ir turto valdymo politika. Strateginis vadovo požiūris ir aktyvus dalyvavimas apskaitos politikos sprendimuose – gali nulemti ne tik pelningumo ir grąžos rodiklius, bet ir likvidumo rodiklius, įmonės „sveikatos pažymėjimo“ kokybę.
 • Valdymo apskaita. Susitikimo pabaigoje apie tai, kad apskaitos duomenys yra valdymo įrankis tik tuomet, kai juos analizuojame online ir koreguojame veiksmus; tai apie tai – kaip ir ką daryti, kad duomenys metinėse finansinėse ataskaitose nebūtų nemalonus siurprizas.

III. PRAKTINĖS UŽDUOTYS

Registracija
vaida@pamo.lt
+370 603 14818

 

Kaina
285 + PVM vienam asmeniui

 

 

Į kainą įskaičiuota
8 val. mokymai, pietūs,
4 kavos pertraukos, mokymų santrauka ir mokymų pažymėjimas

Atsiliepimai

Dalyvavau finansinio raštingumo mokymuose, kuriuos galiu drąsiai rekomenduoti visiems kolegoms ir bendraminčiams. Iki šių dalyvavau bent dviejuose panašaus pobūdžio mokymuose, jie gerokai nublanko po p. Rūtos trumpo kurso. Aiškiai išdėstyta programa su nuorodomis į konkrečius verslo rodiklius padeda atskleisti silpnąsias bet kokios įmonės puses. Ačiū p. Rūta!
Paulius Gricius - UAB ``Swisbiotics`` direktorius
Puikūs mokymai, lakoniški, bet nukreipti į praktinį pritaikymą. Buhalterinės ataskaitos dabar atskleidžia daug daugiau niuansų. Gavau labai patogią įmonės finansinės veiklos rodiklių skaičiuoklę.
Dainius Karkauskas - UAB ``Rubedo sistemos`` direktorius
Labai informatyvus ir naudingas seminaras; privertė į savo įmonę pasižiūrėti tarsi “iš šalies”
Donata Kupreščenkienė - UAB „Addways Logistics Ltd“ direktorė
Rodyti visus

Informuojame, kad mūsų mokymų programos yra įtrauktos į Europos Sąjungos paramos programą. Norėdami gauti paramą mūsų mokymų programoms, kreipkitės vaida@pamo.lt arba +370 603 14818

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.